pycia13 - komentarze


06.01.2005 rok

Temat: Wyrażamy własne zdanie i je uzasadniamy ,czyli o budowie rozprawki.

Treścią rozprawki są rozważania nad problemem zawartym w temacie.
Temat zawiera jakąś wątpliwość, pytanie na ,które szukamy poprawnej odpowiedzi.Punktem wyjścia przy pisaniu rozprawki jest zbieranie racji , dowodów , faktów uzasadniających słuszność naszych poglądów.

Ramowy plan rozprawki

1.Teza
2.Argumenty
3.Potwierdzenie tezy ( podsumowanie)
LUB
1.Hipoteza
2.Argumenty
3.Teza

*Teza to twierdzenie wyrażające pogląd sprawdzony

*Hipoteza to przypuszczenie/założenie

*Argumenty to dowody

Można od razu wyrazić własnie zdanie , potem przytoczyć uzasadniające je argumenty i na końcu jeszcze raz potwierdzić własną opinię.
(plan nr.1)
Można zacząć od sformułowania pytań i wątpliwości , potem przytaczać różnorakie argumenty , by na końcu stwierdzić , które z nich przeważają i dopiero wysnuć ostateczny wniosek.
Rozprawka powinna spełniać następujące warunki:
- powinna posiadać wystarczającą ilość rzeczowych argumentów , aby udowodnoć w pełni postawioną tezę i wyczerpać temat
-powinna być spójna (jak każda wypowiedź pisemna)
- każdą nową myśl zaczynamy od nowych akapitów.

Notatki z lekcji z dnia 6 stycznia 2005 r.
Buhahaha...ale mi odwaliło żeby pisac takie cos =/ heh..
No ale wiecie to dyktowała nam do zeszytu MRG.MAŁGORZATA BONCZYŃSKA
okiii ale teraz napisze coś o tym dzionku
No wiec tak:

Rano nie mogłam sie podnieśc z łozka (no bo jak to inaczej..)
Potem jak juz wygrzebalam sie z lozka i sie ubralam
poszlam z Gosia do budy WYOBRAŹCIE sobie ze wyszlysmy o 7:20 !!!
No poszlysmy po Natalie ale jej JUZ nie było
No ale spox Pierwsza lekcja ... matma (oczywiscie wiziela mnie do tablicy ale ok nawet to umialam )
Potem ... HISTORIA moja ulubiona lekcja yyyhhhh bleeeeeh =/
oczywiscie żartowałam!nastepna lekcja z inteligetnym panem to biologia.no i...WOS potem geogrAfia (brrr...na szczescie mnie nie spytala) infa i poslki (ta to ma teksty eee...)
no i potem herbatka bylo tak sobie (lepsza rozmowa moja z Micha ) ehh..."co bys zrobila gdyby..." nooo... yyy nie mowie dalej no i w chate z Gosia i Bufetem.Poszlysmy jeszcze do Natalii i z nia do kosciola szukac piornika Jędrka eehhh (klucilysmy sie kto mu go odda) buhahaha!!
No i wyszlo ze Natalia buhahaha...spox wiecie co?wreczymy go w trojke no a Bufet sie obrazil ze Misia chce chodzic z Wojtkiem P a jemu na niej zalezy i to widac bardzooooo...
Misia wez przemysl ok to pozdro dla was wszystkich.Nara!



Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
Talk.pl :: Wróć